Zadaniem Forum Młodych Liderów jest wspierać w rozwoju młodych wrocławian i stwarzać im przestrzeń do aktywności społecznej we Wrocławiu.

 

 

Forum Młodych Liderów zostało zainicjowane przez Instytut Edukacji Społecznej w 2007 roku i przez kolejne lata stało się ważną przestrzenią, w której młodzi ludzie mogli trenować swoje umiejętności interpersonalne, rozwijać pasje i realizować własne pomysły na społecznej mapie Wrocławia. Efektem projektu było kilkadziesiąt rozmaitych inicjatyw młodych ludzi, ale przede wszystkim zdobyte przez nich niepowtarzalne doświadczenie współpracy w grupie, aktywnego zaangażowania w przestrzeń publiczną i własny rozwoju. Forum Młodych Liderów jest projektem unikatowym, zarówno we Wrocławiu, jak i w skali Polski.

 

A oto, co o FML mówią jego absolwenci:

Forum Młodych Liderów to świetne miejsce dla tych, którzy nie cierpią obojętności i chcieliby mieć wpływ na swoje otoczenie i lokalne społeczności. To przestrzeń nabywania umiejętności, nawiązywania kontaktów i budowania świadomości tego, jak możemy konstruktywnie i skutecznie wpływać na nasz świat.
Radomir Wit, dziennikarz
 
Forum Młodych Liderów to świetny projekt, który w kreatywny sposób kształci młodych ludzi. Warsztaty prowadzone przez Pawła zapamiętam na lata, a umiejętności miękkie, które dzięki nim nabyłam, z pewnością przydadzą mi się w życiu. Polecam każdemu! 
Idąc na FML nie wiedziałem czego mogę się spodziewać, bo w zasadzie nigdy wcześniej nie uczestniczyłem w takich warsztatach. Jak się później okazało ogrom wiedzy przekazanej w przystępny sposób, super ludzie i bardzo ciekawy sposób prowadzenia warsztatów poskutkował tym, że obecny jestem na każdej edycji i sądzę, że długo tak jeszcze pozostanie:)
Maja  Reda i Julian Wąsek, założyciele fundacji Szkoła 2.0
 
Serdecznie polecam program Forum Młodych Liderów. Brałam udział w drugiej edycji i kilku wymianach międzynarodowych organizowanych prze Instytut Edukacji Społecznej, z których wyniosłam wiele doświadczeń i wspomnień, a także długotrwałych znajomości. Jest to też bardzo mile widziana pozycja w moim CV, program zdecydowanie przyczynił się do mojego rozwoju osobistego ale też zawodowego. Trenerzy są ogromnie doświadczeni i maja dużą wiedzę. Jeżeli masz w sobie predyspozycje liderskie, musisz wziąć udział w tych warsztatach. Są one jednymi z najlepszych dostępnych we Wrocławiu.
Alicja Mickiewicz, kierownik zespołu ds finansów

 

 

 

Patroni Forum Młodych Liderów:

 

A tutaj można przeczytać publikację o społecznej przestrzeni Wrocławia dostępnej dla młodych mieszkańców miasta: FML21 – publikacja

 

terminarz spotkań w 2021 roku:

  • 2 – 3 październik
  • 9 – 10 październik
  • 23 – 24 październik
  • 6 – 7 listopad
  • 13 – 14 listopad
  • 27 – 28 listopad
  • 4 – 5 grudzień