Zadaniem Forum Młodych Liderów jest wspierać w rozwoju młodych wrocławian i stwarzać im przestrzeń do aktywności społecznej we Wrocławiu.

 

wypełnij formularz i weź udział!

 

Forum Młodych Liderów zostało zainicjowane przez Instytut Edukacji Społecznej w 2007 roku i przez kolejne lata stało się ważną przestrzenią, w której młodzi ludzie mogli trenować swoje umiejętności interpersonalne, rozwijać pasje i realizować własne pomysły na społecznej mapie Wrocławia. Efektem projektu było kilkadziesiąt rozmaitych inicjatyw młodych ludzi, ale przede wszystkim zdobyte przez nich niepowtarzalne doświadczenie współpracy w grupie, aktywnego zaangażowania w przestrzeń publiczną i własny rozwoju. Forum Młodych Liderów jest projektem unikatowym, zarówno we Wrocławiu, jak i w skali Polski.

Jeśli:

  • chcesz działać społecznie, lubisz współpracę z ludźmi i chcesz nauczyć się pracy w zespole i działania projektowego
  • masz 15 – 19 lat i uczysz się we Wrocławiu
  • chcesz się aktywnie włączyć w społeczne życie Wrocławia: zrealizować projekt, dołączyć do grupy nieformalnej lub być częścią organizacji pozarządowej
  • poznać zespół młodych ludzi o podobnych celach
  • świetnie się bawić i dobrze spędzić czas…

…to Forum Młodych Liderów jest właśnie dla Ciebie!

W trakcie 4 weekendowych warsztatów:

  • wyposażymy Cię w podstawowe umiejętności interpersonalne, związane z pracą w grupie i pomożemy stworzyć mapę dalszego rozwoju
  • pokażemy Ci jak można zrealizować samodzielnie projekt społeczny oraz opowiemy, skąd wziąć na niego środki 
  • damy Ci inspirację, wsparcie i okazję poznania grupy młodych aktywnych ludzi, z którymi będziesz mógł podjąć wspólne działania.

Warsztaty będą dotyczyć następujących obszarów rozwojowych:

  • budowanie zespołu, praca w grupie, przywództwo
  • emocje, potrzeby i komunikacja interpersonalna w zespole
  • zarządzanie projektem w przestrzeni społecznej Wrocławia
  • psychologia zmiany i kryzysu, zdrowie i rozwój 

Terminy warsztatów – edycja wiosna 2024:

  • 27 – 28 kwietnia
  • 18 – 19 maj
  • 1 – 2 czerwca
  • 15 – 16 czerwca

Będziemy pracowali w małej grupie i będziemy pracowali w sposób warsztatowy, czyli taki, który pozwala trenować konkretne umiejętności i aktywnie zdobywać praktyczną wiedzę. Warsztaty prowadzone będzie w oparciu o najnowsze metody pracy grupowej, bazujące na idei uczenia się przez doświadczenie: ćwiczenia, gry, symulacje, mini-wykład, pracę w grupach, dyskusję – tak by maksymalnie zapewnić uczestnikom możliwość zdobywania konkretnych umiejętności i przełożenia ich na codzienną praktykę. Poprowadzą je dwaj bardzo doświadczeni trenerzy Instytutu: 

Paweł Dębek od ponad 20 lat prowadzi autorskie warsztaty i treningi psychologiczne oraz zajmuje się profesjonalną pomocą psychologiczną jako psycholog – psychoterapeuta certyfikowany przez Ośrodek Edukacji Psychologicznej i coach International Coaching Community. Pracuje w oparciu o nurt gestalt, myślenie psychoanalityczne i rozumienie systemowe. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji i szkoleniu. Jest psychologiem zdrowia oraz socjologiem organizacji i pracy, ukończył renomowane szkoły psychoterapii, socjoterapii, psychologicznego treningu grupowego, coachingu i systemowych ustawień organizacyjnych. Od roku 2001 kieruje Instytutem Edukacji Społecznej, którego jest twórcą. W latach 2009 – 2018 był członkiem rządowych zespołów eksperckich, doradzając Szefowi Doradców Strategicznych Premiera RP oraz Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej. Pracował również dla takich instytucji jak NFZ i PFRON jako doradca prezesa zarządu. Odznaczony przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego za zasługi w działalności społecznej na rzecz regionu. Autor warsztatu zdrowych organizacji.

Kazik Szepiela – trener, manager, doradca, społecznik. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim i Szkoły Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych Elżbiety Sołtys. Członek Zarządu Fundacji Umbrella oraz Instytutu Edukacji Społecznej. Członek Rady Narodowego Instytutu Cyberbezpieczeństwa. Specjalizuje się we wspieraniu liderów organizacji pozarządowych w obszarach: zarządzania organizacją, w tym zarządzania strategicznego, pozyskiwania środków na działalność statutową, prowadzenie podmiotów ekonomii społecznej. Współtwórca i członek zarządu Dolnośląskiej Rady ds. Młodzieży – federacji organizacji pozarządowych pracujących na rzecz młodzieży. Przewodniczący Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego I kadencji.

Udział w warsztacie jest bezpłatny dzięki finansowaniu z budżetu Gminy Wrocław. Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona, o udziale decyduje między innymi kolejność zgłoszeń. Zajęcia odbywają się w Fundacji Umbrella, przy ulicy Legnicka 65 we Wrocławiu, początek o godzinie 10.00.

 

wypełnij formularz i weź udział!

 

A oto, co o FML mówią jego absolwenci:

Forum Młodych Liderów to świetne miejsce dla tych, którzy nie cierpią obojętności i chcieliby mieć wpływ na swoje otoczenie i lokalne społeczności. To przestrzeń nabywania umiejętności, nawiązywania kontaktów i budowania świadomości tego, jak możemy konstruktywnie i skutecznie wpływać na nasz świat.
Radomir Wit, dziennikarz
 
Serdecznie polecam program Forum Młodych Liderów. Brałam udział w drugiej edycji i kilku wymianach międzynarodowych organizowanych prze Instytut Edukacji Społecznej, z których wyniosłam wiele doświadczeń i wspomnień, a także długotrwałych znajomości. Jest to też bardzo mile widziana pozycja w moim CV, program zdecydowanie przyczynił się do mojego rozwoju osobistego ale też zawodowego. Trenerzy są ogromnie doświadczeni i maja dużą wiedzę. Jeżeli masz w sobie predyspozycje liderskie, musisz wziąć udział w tych warsztatach. Są one jednymi z najlepszych dostępnych we Wrocławiu.
Alicja Mickiewicz, kierownik zespołu ds finansów

 

 

A tutaj można przeczytać publikację o społecznej przestrzeni Wrocławia dostępnej dla młodych mieszkańców miasta: FML22 – publikacja

Skip to content